İŞLEYİŞ

Sevgili Aileler;
Öğrencilerimizin sosyal zekalarının, anadillerinin, kas gelişimlerinin ve özgüvenlerinin oluşumunda branş derslerinin önemli bir rol oynadığı inancındayız. Kulüp çalışmalarımızla, çocuklarımızın eğitim programlarındaki konulara daha aktif bir şekilde katılımları sağlanacaktır. Aynı zamanda bu çalışmalar, öğrencilerimizin yeteneklerine de yol gösterecektir.

FELSEFE KULÜBÜ: Minik Filozof düşünüyor; öğrencilerimiz her ay farklı bir tema ve alt başlıkları hakkında düşünüyor.

Bu kulüp çalışmalarımız 6 yaş grubu öğrencilerimiz içindir.”


MİNİK AHÇILAR KULÜBÜ: Çocuklarımıza matematik (1 bardak, 2 kaşık vb. ölçülerle sayıları) kimya (çırpılan yumurtanın, unun, şekerin değişimini gözleyerek) öğretirken bir ürün meydana getirmenin zevkini yaşatan bu kulüp “tüm öğrencilerimiz “ içindir.


SERAMİK KULÜBÜ: Öğrencilerimiz haftanın bir günü küçük motor kas gelişimleri için kil ve çamur ile seramik çalışmaları yapacaklar ve fırınlanan eserlerini sizlerle paylaşacaklar.
“Tüm yaş grubu öğrencilerimiz içindir.”

MÜZİK DERSLERİ: Dünyanın evrensel dili olan müzik, çocuklarımız için hem eğlenceli hem de öğretici bir çalışmadır. Okulumuzda her yaş grubunda her gün müzikle iç içeyiz. Ayrıca haftanın bir günü müzik öğretmeni ile haftanın şarkısını öğreniyoruz. Böylece konularımızı da pekiştiriyoruz.

ORFF ÇALGILARI KULÜBÜ: Çocuklarımızın ritm ile karşılaştıkları derstir. Matematiğin ve zeka gelişiminin ritm ile bağlantılı olduğu ispatlanmıştır. Okulumuzda orf çalgılarıyla her yaş grubu öğrencimiz tanışır.

MİNİK EINSTEIN KULÜBÜ: Çocuklarımızın küçük yaşlardan başlayarak bilimsel deneylerle tanışmalarını hedefler. Sloganımız “Deniyorum, Geziyorum, İnceliyorum, Yaşayarak Öğreniyorum”

Her ay konularımızı destekler nitelikte farklı deneyler yapıp gözlemlerimizi paylaşacağız.

JİMNASTİK KULÜBÜ: Tüm yaş gruplarının katılacağı etkinliğimizde çocuklarımız Beden Eğitimi öğretmenimiz eşliğinde büyük kas gelişimlerini, koordinasyonlarını ve ritim duygularını geliştirecek çalışmalar yapacaklar.

SATRANÇ:  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştiren en önemli spor olan satranç dersleri ile öğrencilerimiz eğlenirken kapsamlı düşünmeyi öğrenir.

MATEMATİK KULÜBÜ: “GEMS METHODU UYGULAMALARI” ve çeşitli oyunları kapsar.
“Bu kulübümüz tüm yaş grupları içindir.”

DRAMA VE TİYATRO KULÜBÜ: 4-5-6 yaş gruplarına tiyatro öğretmenlerimiz tarafından her hafta, konumuza bağlı olarak, çocuklarımızın da doğaçlama şeklinde katıldıkları, eğitici şovlar sunulur. Dramatizasyon derslerinde ise çocuklarımız kendini ifade etme ve anadillerini geliştirme çalışmaları yaparlar.

İLKOKULA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: 6 yaş grubu öğrencilerimizi ilkokula hazırlarken hem eğitim-öğretim hem de psikolojik açıdan hazırlama amacındayız. Çocuklarımız çeşitli kitaplar ve defterlerle yapılacak eğitimimizde defter, kitap kullanma, programlı olma, ödev sorumluluğu gibi alışkanlıklar kazanacaklar. Sınıf öğretmenimizin çocuklarımızla yaptığı çalışmaların dışında haftanın bir günü de ilkokul öğretmenimiz ile birlikte defter kullanımı ve çizgi çalışmaları yapılacaktır.

RİTMİK DANS KURS:Beyin ve büyük kas koordinasyonunu, denge ve ritm eğitimini kapsar. Talep eden çocuklarımızın ailelerinin okul idaresiyle bağlantı kurmaları rica olunur.
“6 yaş öğrencilerimiz içindir.”

BALE KURSU: Bu kursa katılmak isteyen 5-6 yaş öğrencilerimiz haftada bir gün oluşturulacak gruplarla çalışmalar yapacaklardır. Talep eden çocuklarımızın ailelerinin okul idaresiyle bağlantı kurmaları rica olunur. 

FOLKLÖR KURSU: Bu kursa katılmak isteyen 5-6 yaş öğrencilerimiz haftada bir gün oluşturulacak gruplarla çalışmalar yapacaklardır. Talep eden çocuklarımızın ailelerinin okul idaresiyle bağlantı kurmaları rica olunur. 

GELENEKSEL KİTAP KULÜBÜ: Her Perşembe Beyaz Balon Anaokulları’ nın kitap günüdür. Kitap günü çocuğumuza kitap sevgisini aşılamakta ve kendini ifade edebilme  yeteneğini geliştirmektedir. Bir gün önceden çocuğunuzla birlikte okuduğunuz bir kitabı, arkadaşlarıyla paylaşması için, Perşembe günleri okula göndermenizi rica ederiz.

OYUNCAK GÜNÜ: Paylaşma duygusunu geliştiren bir gündür. Evden getirdiği bir eşyayı geri götürme ve kendi sorumluluğu taşımalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Sınıfınızın oyuncak gününü lütfen sınıf öğretmeninizden öğreniniz.